Jak przekonać Zarząd, że warto inwestować w eventy dla pracowników?

Wydarzenia, które zintegrują zespoły, skierują myśli na inne tematy niż skutki koronawirusa, dostarczą pozytywnych wrażeń i wspomnień. Korzyści na pozór oczywiste. Trzeba jeszcze tylko przekonać Zarząd (lub innych decydentów), że warto i możesz rozpocząć przygotowania. Podskórnie czujesz, że to nie będzie prosta rozmowa… Czy Twoje przekonanie o słuszności nowej inicjatywy podzielą członkowie Zarządu?

Jak przekonać szefa do zorganizowania wydarzenia? Przygotuj argumenty

Po pierwsze zdefiniuj cel, jaki ma przyświecać planowanej aktywności
Po drugie opracuj listę korzyści, jakie przyniesie Twój projekt.
 
Po trzecie przygotuj się na poniższe pytania i komentarze:)

Propozycja eventu. Co możesz usłyszeć od Zarządu?

To nie jest dobry moment. Mamy pandemię i coraz bardziej odczuwamy jej skutki. Borykamy się z kryzysem. Zrozumcie, mamy naprawdę inne priorytety.

Odpowiedź: Podobnie jak Wy, pracownicy odczuwają skutki pandemii, co zwiększa ich frustrację. W dłuższej perspektywie ich niepewność i demotywacja przełożą się na zwiększenie rotacji w organizacji. Pamiętajcie, że na rynku są firmy, które nie odczuwają tak boleśnie skutków pandemii i nie zaprzestają działań ukierunkowanych na motywację pracowników. To w ich stronę mogą skierować się nasi pracownicy.

Czy pracownikom nie wystarczy, że zachowali swoje miejsce pracy?
Odpowiedź: Firma, która daje od siebie więcej i potrafi zadbać o pracowników również (a może zwłaszcza) w czasie kryzysu, umacnia swoją przewagę konkurencyjną. Uznawana jest za godną zaufania i chętniej polecana jako atrakcyjne miejsce pracy.
No dobrze, a jaką korzyść taka inicjatywa przyniesie pracownikom?
Odpowiedź: Od kilku miesięcy tkwimy w pandemii. Dobrych wiadomości otrzymujemy jak na lekarstwo. Dlatego powinniśmy stwarzać jak najwięcej okazji do pozytywnego myślenia. Każdemu przyda się chwila wytchnienia od covidowych statystyk i danych pokazujących biznesową przyszłość firmy. Wspomnienia z takiego wydarzenia pozostaną z nami na dłużej, staną się tematami rozmów w zespole i niejednemu pracownikowi poprawią nastrój.

Nie mamy na to pieniędzy. Skąd zamierzacie je wziąć?

Odpowiedź: Event, jaki chcemy przygotować, nie musi być kosztowny. Niektórzy dostawcy na rynku proponują darmowe rozwiązania (tzw. sample lub demo), które są przy okazji reklamą ich usług. Jeżeli to, co proponują przypadnie do gustu naszym pracownikom, możemy rozważyć kontynuację współpracy i w dłuższej perspektywie sięgnąć po płatne opcje, jakie proponują. Rozważamy też zaproszenie naszych pracowników do realizacji eventu lub pozyskanie sponsorów z branż, dla których covid był bardziej łaskawy.
Kto zajmie się przygotowaniem, skoro nie mamy pieniędzy na firmę eventową a zespół HR jest w tej chwili zaangażowany w zupełnie inne projekty?
Odpowiedź: Proponujemy oddać pałeczkę pracownikom i zaprosić ich do współpracy przy realizacji eventu. W ten sposób wydarzenie zostanie przygotowane tak, że będzie bardziej odpowiadało potrzebom samych pracowników. Przy okazji zespół projektowy jaki powstanie będzie mógł czerpać od siebie inspiracje, motywować się wzajemnie do działania, niezależnie od tego jakie stanowisko w firmie zajmuje. Pamiętajmy, że wspólne przeżycia integrują 🙂 Przy okazji może wyłonią się naturalni liderzy i/lub usprawnimy współpracę między zespołami.
Skąd macie pewność, że pracownicy będą zadowoleni z aktywności, do jakiej ich zaprosicie?
Odpowiedź: Zaczniemy od zapytania samych zainteresowanych o formy rozwojowe i wellbeingowe w jakich chcieliby wziąć udział. Następnie jasno określimy cele jakie chcemy osiągnąć realizując wybrane aktywności i opracujemy metodę ich ewaluacji.

Jak przekonać szefa do zorganizowania wydarzenia?

Sposobów na to, jak przekonać zarząd do zorganizowania dobrego eventu, jest mnóstwo. Najważniejsze, żebyście zrozumieli nawzajem swoje wartości, cele i potrzeby. Pokaż, że rozumiesz, ale przedstaw stanowisko pracownika – z pewnością pomoże to w lepszej komunikacji. Powodzenia!

Sprawdź nasze pomysły na eventy kalendarzowe!

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy.
  • Dodaj komentarz