Zadbać o ciało i ducha pracownika

Wiosną minął rok odkąd niektóre branże pracują zdalnie lub hybrydowo. Mimo udogodnień jakie widzimy w tym rozwiązaniu boleśnie odczuwają je nie tylko nasze kręgosłupy, ale również psychika. Internet wprost bombarduje nas rozwiązaniami na poradzenie sobie z tą sytuacją.

Mnogość artykułów, poradników, webinarów i podcastów o tym, jak zadbać o pogarszającą się kondycję fizyczną i zdrowie psychiczne nie pozostawia złudzeń, że zjawisko istnieje i nasila się z każdym kolejnym tygodniem pandemii. Wszystko za sprawą ograniczenia aktywności, jaka przed rokiem była dla nas standardem.

Pracodawcy coraz częściej dostrzegają ten problem u swoich pracowników. 

home office

Chcąc mu zaradzić poszukują rozwiązań pozwalających zadbać o ich zdrowie fizyczne – zwłaszcza schorzenia kręgosłupa i otyłość. Coraz więcej organizacji chce również zapobiegać frustracji, poczuciu lęku, stresom, spadkowi motywacji, które mogą występować u pracowników w wyniku długotrwałej pracy zdalnej i wpływają na pogorszenie jakości życia nie tylko w środowisku pracy ale również w domu.

.

Kto wspiera pracodawców w trosce o ciało i ducha pracowników?

 

Rynek benefitów dla pracowników oferuje liczne rozwiązania, które mają zapewnić dobrostan fizyczny lub psychiczny. Czy jest ktoś, kto oferuje 2 w 1?

 

Przeglądając katalog dostawców benefitów wellbeingowych zwróciliśmy uwagę na Portal BalanceMe.pl, którego oferta opiera się na idei holistycznego i kompleksowego podejścia do zdrowia. Innymi słowy to platforma, która wspiera rozwój psychofizyczny. 

W jaki sposób BalanceMe.pl różni się od innych dostawców wspierających kondycję fizyczną i psychiczną pracowników?

Aby się tego dowiedzieć, zapytaliśmy Bartłomieja Przybosia, współzałożyciela platformy, o kwestie które najbardziej mogą zainteresować pracodawcę stojącego przed wyborem odpowiedniego softu wspierającego dobrostan pracowników.

Jak działa BalanceMe.pl?

Oferujemy treningi, które pomagają wzmocnić odporność, zredukować stres i zapewnić sobie codzienny zastrzyk pozytywnej energii. Użytkownik ma pełną elastyczność korzystania z zajęć co oznacza, że może ćwiczyć kiedy chce i jak chce.

Co więcej, na BalanceMe.pl znajdzie zarówno yogę, fitness, jak i mindfulness. Zaczynając od prostych medytacji i treningów na rozgrzewkę, poprzez ćwiczenia na konkretne partie mięśniowe, na unikatowych zajęciach typu Animal Flow kończąc. Chodzi o to aby, każdy mógł zacząć ćwiczyć i budować zdrowe nawyki dzień po dniu. Wystarczy dostęp do internetu, kawałek miejsca w domu lub w innym miejscu, w którym chcemy ćwiczyć.

Z jaką częstotliwością mogę ćwiczyć w ramach miesięcznego abonamentu, który kosztuje 32,90zł?

Dużym plusem BalanceMe.pl jest to, że użytkownik może ćwiczyć bez żadnych ograniczeń. Dzięki miesięcznej subskrypcji każdy dostaje nielimitowany dostęp do wszystkich treści portalu niezależnie od kategorii, poziomu trudności czy intensywności. 

Dla uzyskania balansu psychofizycznego rekomendujemy regularne ćwiczenie z najnowszą funkcją Twój Balans Na Dziś. Dzięki niej użytkownik codziennie dostaje unikatowy i polecany zestaw składający się z 3 filmików. Po jednym z każdej kategorii Yoga Fitness i Mindfulness. 

Czy ćwiczenia odbywają się indywidualnie czy w grupach?

Każdy znajdzie coś dla siebie. W BalanceMe.pl mamy możliwość wziąć udział w treningu grupowym oraz w takim, w którym na ekranie jest tylko trener. Portal to stale powiększająca się baza pojedynczych treningów jak i serii czyli kompletnych planów treningowych z jednym motywem np: Zdrowy Kręgosłup – plecy bez bólu czy Mindfulness Basics – Pierwsze kroki z uważnością. 

Podstawą naszego portalu są nagrane pojedyncze zajęcia ale i serie, które są kompletnymi planami treningowymi z jednym motywem przewodnim.

Zapraszamy również do ćwiczeń live na Facebooku. Taki streaming jest jednocześnie zapowiedzią nadchodzącej serii, która niebawem znajdzie się na platformie.

Czy ćwiczący w jednej grupie/ w jednym czasie widzą się na ekranie?

Widzimy tylko trenera:) Dzięki temu dbamy o poczucie intymności i prywatności każdego z ćwiczących. 

Które ćwiczenia są najbardziej popularne wśród pracowników?

Korzystający z naszej platformy najczęściej sięgają po ćwiczenia związane z Mindfulness oraz te poprawiające naszą mobilność i korygujące postawę.

Do najczęściej oglądanych serii należy Droga do Mobilności, która mobilizuje do ruchu praktycznie całe ciało. Występuje na 3 poziomach zaawansowania, tak by każdy  mógł zacząć przygodę z aktywnością fizyczną od poziomu adekwatnego do jego możliwości.  

O mindfulness coraz głośniej. Jak Wy rozumiecie to pojęcie?

Nikt nie opowie o mindfulness tak jak Patrick w trailerze Mindfulness Basic – Pierwsze kroki z uważnością . Pojęcie uważności jest czymś, co towarzyszyło nam już od najmłodszych lat. Każdy nauczyciel w szkole wymagał od nas uwagi lecz żaden nie pokazywał  jak ją osiągnąć. Całe szczęście uczą tego instruktorzy na naszym portalu. Według nas to podstawowa ludzka zdolność do bycia w pełni obecnym i świadomym tego, gdzie jesteśmy i co robimy. Pozwala nam rozwinąć świadomość naszych myśli, emocji i wrażeń a zarazem ułatwia nam zarządzanie naszą gospodarką emocjonalną. W każdej praktyce dbamy o merytorykę i nowoczesność serwowanej wiedzy. Wierzymy, że jest to rozwiązanie dla każdego, niezależnie od przekonań czy wiary.

mindfulness

Co Waszym zdaniem pomoże na obciążony długotrwałym siedzeniem kręgosłup?

Polecamy korzystać z funkcjonalności Twój Balans Na Dziś, którą każdy użytkownik znajdzie na stronie głównej po zalogowaniu się do swojego konta. Dzięki niej jesteśmy w stanie regularnie dbać o równowagę psychofizyczną nie zastanawiając się jakie treningi dziś wybierzemy. 

Każdemu pracującemu na co dzień w pozycji siedzącej polecamy wspomnianą już wcześniej serię Zdrowy Kręgosłup – plecy bez bólu. Seria ta składa się z 4 zestawów ćwiczeń rozciągających, wzmacniających i rozluźniających, które wpływają na zwiększenie zakresu ruchu kręgosłupa oraz pozbycie się uciążliwego bólu pleców. 

Treningi trwają od 10 do 20 minut co sprawia, że można wykonać je w przerwie pomiędzy codziennymi obowiązkami. 

Ogólnodostępne kanały video czy streamingi freelancerów na FB to popularne źródło darmowych materiałów do ćwiczeń. W jaki sposób różnią się od tych, które znajdziemy na platformie BalanceMe.pl?

 Stawiamy na jakość pod każdym względem! 

  • Treningi na BalanceMe.pl są prowadzone przez zweryfikowanych i certyfikowanych instruktorów a to wszystko na jednej platformie.
  • Wszystkie video treningi nagrywane są w technologii 4K, z kilku różnych ujęć co daje możliwość zwrócenia uwagi na istotne szczegóły niektórych ćwiczeń. 
  • Wszystkie zajęcia mają dostosowaną playlistę muzyczną, którą można wyłączyć i zostawić tylko ścieżkę dźwiękową z instrukcjami trenera. 
  • Do każdej serii dołączamy trailer pokazujący czego użytkownik może spodziewać się od konkretnego planu treningowego. 

Kim są Wasi trenerzy?

To bezapelacyjnie eksperci w swoim fachu. Każdy z nich stale prowadzi treningi personalne lub przygotowuje swoich podopiecznych do zawodów. 

Na BalanceMe.pl tworzą zgraną i różnorodną drużynę zapewniającą sprawdzoną i certyfikowaną wiedzę. By dowiedzieć się więcej o każdym z nich zajrzyjcie do zakładki instruktorzy.

Złapiecie ich również w social mediach. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy mają swoich ulubionych instruktorów i praktykę z BalanceMe.pl chcą wzbogacić o trening twarzą w twarz. 

Czy stosujecie grywalizację by jeszcze bardziej zmotywować do treningów?

Już niedługo na naszej platformie pojawią się elementy grywalizacji oraz nagrody za regularną praktykę. Wierzymy, że to może dodatkowo zmotywować  użytkowników do prowadzenia aktywnego trybu życia. 

Czy pracodawca może sfinansować abonament dla pracownika korzystając z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?

Jak najbardziej jest to możliwe. Coraz więcej pracodawców zauważa potrzebę by użyć właśnie takiej formy finansowania. 

Czy administracja abonamentami pracowników jest równie prosta jak korzystanie z platformy?

Chcieliśmy jak najbardziej ułatwić działom HR zarządzanie naszym benefitem dlatego panel firmowy w BalanceMe.pl działa na zasadzie kilku kliknięć myszką i nie zabiera dużo czasu osobie administrującej. Przy rozpoczęciu każdej współpracy przeprowadzamy krótkie wprowadzenie pokazujące pracownikowi odpowiedzialnemu jak szybko i intuicyjnie zarządzać subskrypcjami innych pracowników. 

family workout

Czy pracownik może zaprosić do treningów swojego partnera, członka rodziny?

Obecnie jesteśmy na etapie projektowanie subskrypcji rodzinnej umożliwiającej dołączenie innych członków rodziny do naszego konta (rozwiązanie dobrze znane z serwisów typu Netflix). 

Czy można przetestować platformę za darmo?

Jak najbardziej. Każdy kto jest zainteresowany zadbaniem o swój balans może przetestować nas przez 7 dni darmowego okresu próbnego. W tym okresie użytkownik ma dostęp do wszystkich treści i funkcjonalności znajdujących się na portalu. Wszystko bez zobowiązań, umów czy karnetów a subskrypcję anulować można w każdym momencie. Wierzymy w produkt i to jakie korzyści niesie on za sobą dlatego przetestowanie umożliwiamy każdemu 🙂 

(Platforma BalanceMe.pl została uruchomiona w 2020 roku przez ekspertów branży HR, odpowiedzialnych m.in. za popularną usługę Yoga Direct®. BalanceMe.pl zawiera pełnowartościowe treningi poprowadzone przez certyfikowanych trenerów personalnych w Polsce. Użytkownicy mogą wybierać zajęcia z kategorii yoga, fitness lub mindfulness. Zajęcia można dostosować do indywidualnych potrzeb wybierając ich intensywność, poziom trudności i czas trwania. Wszystkie zajęcia mają dostosowaną playlistę muzyczną, którą można wyłączyć i zostawić tylko ścieżkę dźwiękową z instrukcjami trenera. Platforma jako pierwsza w Polsce oferuje wszystkie zajęcia w jakości 4K)

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy.
  • Dodaj komentarz