Firmowy Dzień Dziecka – dlaczego warto?

Czy 1 czerwca to data, którą warto wpisać w firmowy kalendarz i z tej okazji przygotować coś specjalnego dla dzieci pracowników? Zdecydowanie TAK – świętowanie Dnia Dziecka w pracy u mamy czy taty, zwłaszcza w trudnym dla całej rodziny czasie pandemii, to strzał w dziesiątkę. 

Niektóre firmy oferują milusińskim prezenty czy karty podarunkowe. My zachęcamy by pójść o krok dalej i mimo ograniczeń sanitarnych zmierzyć się z organizacją firmowego wydarzenia dla dzieci – online lub w plenerze.

 

Macie wątpliwości, czy to dobry pomysł? A może potrzebujecie więcej argumentów, by przekonać osoby decyzyjne w firmie, że warto inwestować w radość najmłodszych, weźcie pod uwagę, że:

 

Organizując atrakcje dla dzieci pracowników zapraszasz do wspólnej zabawy nie tylko dzieci, ale również ich rodziców. Dzięki temu jedni i drudzy mają okazję do wspólnej zabawy i spędzania czasu na przyjemnościach.

Dzieci poznają firmę – wplatając w treść eventu informacje o tym, czym się zajmujecie,  co jest dla Was ważne i co fajnego dla świata zrobiliście ostatnio, budujesz u najmłodszych świadomość marki pracodawcy. Ponadto dzieci lepiej rozumieją czym zajmuje się ich mama czy tata, łatwiej przychodzi im wyobrażenie sobie ich codziennych obowiązków w godzinach pracy nawet tych spędzonych nad komputerem w domu.

Budujesz pozytywne skojarzenia z markąradość dzieci z udziału w evencie firmowym, pozytywne emocje, jakie wywołuje zabawa,  zmienią się wkrótce w dobre wspomnienia związane z miejscem pracy rodziców. Jeżeli atrakcje jakie przygotowaliście trafiły w serca maluchów, można się spodziewać, że za rok o tej samej porze rodzice usłyszą pytanie: Czy w Twojej firmie będzie znów ta fajna impreza z okazji Dnia Dziecka?

Angażujesz pracownikówevent to najlepsza okazja do nawiązania mocnej współpracy ze wszystkimi pracownikami. Świętowanie Dnia Dziecka wcale nie wyklucza dorosłych pracowników nawet tych nie będących rodzicami z zaproszenia do przygotowania atrakcji. To doskonała okazja do odkrywania nowych talentów pracowników, wykorzystania ich potencjału organizacyjnego, ich kreatywności, otwartości na nowe doświadczenia. Wspólny cel znakomicie integruje zespół projektowy i dostarcza pozytywnej energii.

Employer branding dzieje się sam – organizując event w pracy, dbasz o pozytywny klimat organizacyjny i work – life balance. Wydarzenie z okazji 1 czerwca zapamiętają nie tylko dzieci, ale również ich rodzice. Ci ostatni będą o nim opowiadać swoim znajomym rodzicom, a najmłodsi uczestnicy wydarzenia nie omieszkają wykrzyczeć “ochów” i “achów” na placu zabaw, dając znać lokalnej społeczności, że w pracy u mamy czy taty była świetna zabawa!

Oferujesz dodatkowy benefit pozapłacowy – do standardowej kafeterii benefitów bardzo szybko się przyzwyczajamy. Tym bardziej pracownicy docenią coś extra od firmy, czym sprawimy radość nie tylko im samym, ale ich rodzinom. Jeżeli wydarzenie organizowane po raz pierwszy przypadnie do gustu milusińskich i ich rodziców , może z powodzeniem wejść na stałe do kalendarza eventów i zagościć w katalogu benefitów rodzinnych.

A może masz gadżet dla najmłodszych – Jak wywołać efekt WOW podarunkiem dla najmłodszych? Pamiętaj, że dzieci są bardzo wymagającymi klientami. Logo Waszej marki powinno znaleźć się na czymś wyjątkowym. By sprostać wyzwaniu pomoże Wam personalizacja poprzedzona badaniem potrzeb, w którym pomogę rodzice😊

Ogłaszasz “happy hours” dla pracowników – event dla dzieci to również okazja do dobrej zabawy dla rodziców. Wreszcie można odetchnąć od służbowych tematów i zintegrować się z innymi rodzicami wokół tego, co ważne dla ich dzieci. Wspólne rozwiązywanie zgadywanek podczas gry terenowej, tańce podczas juniorskiej domówki czy udział w konkursie rodzinnym to szansa na regenerację, naładowanie akumulatorów i spojrzenie na firmę z dystansem.

Wasza firma jest postrzegana jako przyjazna rodzicom – Jeśli zauważasz potrzebę świętowania w firmie okazji ważnych dla rodziców oznacza, wspierasz ich w dostarczaniu dzieciom dobrych emocji (zwłaszcza po tak długim czasie zdalnej nauki i przebywania w domu). Rozumiejąc perspektywę rodzica, która w ostatnich miesiącach miała bardzo duże znaczenie dla kultury organizacyjnej, zyskujesz przychylność pracowników i kandydatów reprezentujących tą grupę społeczną. Dobrze jeśli idzie za tym wsparcie innych rozwiązań na rzecz godzenia życia profesjonalnego i rodzinnego. 

W tym roku Dzień Dziecka przypada we wtorek a więc w środku tygodnia pracy. Może warto rozważyć skrócenie czasu pracy dla rodziców, którzy z pewnością chcieliby spędzić więcej czasu ze swoimi pociechami? Taka inwestycja z pewnością zwróci się w pozytywnym postrzeganiu Waszej firmy przez rodziców a może nawet w zatrzymaniu w niej tych, którzy zastanawiali się ostatnio nad zmianą(?)

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy.
  • Dodaj komentarz