Dzień Życzliwości – tylko dzień czy styl życia?

W ten zimny, jesienny, listopadowy dzień mamy świetną okazję, by nasze serducha wypełniły się ciepłem i serdecznością. Życzliwość jest jak bumerang, bo gdy wysyłasz ją w świat, wraca do Ciebie z podwójną mocą. 21 listopada przypominamy sobie o tym, jak ważna jest serdeczność w relacjach międzyludzkich, jak wiele dobrego mogą zdziałać życzliwe gesty – w domu, w pracy a nawet na ulicy. Jak dobrze wykorzystać ten dzień? Oto kilka z naszych propozycji:

#kindlychallenge

Doceń swojego współpracownika! Podziękuj, pogratuluj a przede wszystkim zauważ to, co Twoim zdaniem wnosi najlepszego do zespołu! Może jest w nim coś, co wpływa pozytywnie również na Ciebie, może dzięki niemu choć na chwilę zapominasz o stresie i nieprzyjemnych sytuacjach, może zawsze potrafi Cię rozśmieszyć i rozweselić? Powiedz mu o tym! Jeżeli nie spotkasz go w pracy, zaplanuj w swoim kalendarzu czas na krótki telefon. A może oznacz go w poście, jednocześnie nominując do przekazania kilku uprzejmych słów kolejnemu współpracownikowi. Życzliwość potrafi być zaraźliwa… i o to chodzi:)

List w… kopercie

Kiedy ostatni raz dostałeś/aś papierowy list od swojego kolegi/przyjaciela, nadany pocztą? Czy pośród rachunków i wyciągów bankowych wyjmujesz czasem ze skrzynki ręcznie zaadresowane koperty? Dzień Życzliwości to idealna okazja, by włożyć trochę więcej wysiłku w przygotowanie pozytywnej wiadomości dla drugiej osoby. Nie wystarczy sięgnąć po telefon i kliknąć w ikonę wybranego kanału społecznościowego. Wybór odpowiedniego papieru, zredagowanie dłuższej niż sms treści, ręczne pismo i wreszcie wyprawa na pocztę, wymagają od nas nie lada poświęcenia. Jednak pozytywne zaskoczenie adresata wynagrodzi nasz wysiłek. Takie powroty do przeszłości mają swoją magiczną moc! 

Ładnie dziś wyglądasz

Na co dzień zapominamy, by mówić sobie miłe rzeczy. 

Często z pozoru takie drobnostki mogą całkowicie odmienić nam dzień! W drodze do pracy, czy na zakupach odważ się powiedzieć coś miłego spotkanej osobie: “Pomogę Ci zapakować zakupy do auta”,   “Fajna maseczka”, “Czadowe masz buty”, “Świetna fryzura” – prosta forma + jasny przekaz = super efekt, czyli uśmiech na twarzy drugiego człowieka 🙂

Na żółto

Dzień Życzliwości ma swoją ciekawą historię. Dotyczy ona konfliktu między Izraelem i Egiptem. Święto zostało zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych przez dwóch studentów i miało ludziom przypominać, że wiele konfliktów zarówno światowych, jak i prywatnych można (a nawet należy!) rozwiązywać pokojowo, bo tylko pokój i życzliwość mogą podtrzymać jedność na świecie. Symbolem tego dnia jest kolor żółty, więc warto go zaakcentować w swoim stroju.

Życzliwi dla samych siebie

Zwykliśmy mówić, że jeśli dajesz dobro, to ono do Ciebie wraca. Jednocześnie psychologia podpowiada, że nie pokochamy kogoś innego, dopóki takim samym uczuciem nie obdarzymy samego siebie. Tym razem postaw na drugą teorię i bądź życzliwy dla siebie, zrób coś, co sprawi Ci przyjemność. Odłóż na chwilę kolejne obowiązki, które na siebie bierzesz. Odpuść sobie w tym dniu działanie pod presją  i pośpiech. Niech to będzie wyjątkowy, przyjemny  dzień dla Ciebie. Jeżeli przeżyjesz go tak jakbyś chciał/a, naładujesz akumulatory na dłużej. Co więcej, z niecierpliwością będziesz czekał/a na kolejnego 21 listopada 🙂

Domowym sposobem

Dzień Życzliwości zaczyna się w domu. Zanim pochłonie Cię zorganizowana pro życzliwa aktywność w pracy, czy w gronie znajomych, postaraj się aby Twoi domownicy poczuli klimat tego dnia od rana. Odłóżmy na bok telefon, zacznijmy dzień od wspólnej kawy z żoną, mężem, siostrą, przyjacielem. Pogadajmy o czymś przyjemnym, zaplanujmy co zrobimy razem w najbliższym czasie, przypomnijmy sobie co pozytywnego wydarzyło się wczoraj. Na klatce schodowej przywitajmy się z sąsiadem, na ulicy zaskoczmy nieznanego przechodnia zwykłym “dzień dobry”. Uśmiechnijmy się – może maseczka zasłania usta, ale przecież oczy też się śmieją!,

Happy mask

Proponujemy szybkie DIY dla tych, którym nie brakuje poczucia humoru – nudną maseczkę zamień w coś, co poprawi nastrój osobom, z którymi tego dnia się zobaczysz! Łap to co masz pod ręką: marker, kredkę do oczu, szminkę i wyrysuj na maseczce piękny, szeroki uśmiech. Warto taką akcję uwiecznić na zdjęciu i zaprosić do zabawy znajomych. Efekty zabawy opublikujcie na Linkedinie, Facebooku lub Instagramie!

Ze słoika

Świetny pomysł na prezent dla kogoś kogo dobrze znasz. Ozdobiony wcześniej duży litrowy słoik uzupełnij pozytywnymi wiadomościami, wspomnieniami, miłymi słowami, pamiątkowymi tekstami, rysunkami, tym wszystkim co przywołuje na myśl same dobre chwile. To genialny czasoumilacz na jesienne wieczory i ratunek dla umysłu w gorszych momentach życia.

Zagraj w “Ż”

Przygotuj wcześniej zestaw życzliwych aktywności do wykonania. Liczymy na Waszą kreatywność:) Zapisz je wszystkie na karteczkach i ukryj  w worku lub słoiku, czy też w wersji online pod “przyciskami” w mailingu jakie odeślą Cię do instrukcji w googlowym dokumencie. Zaproś do zabawy kolegów z zespołu. Każdy z Was losuje dla siebie zadanie. Jeżeli nie chcecie poprzestać na realizacji jednej aktywności, zastosujcie pozytywną grywalizację. Wyznaczcie konkretne cele do wykonania, ramy czasowe i  do dzieła! Dla najbardziej aktywnych może jakaś nagroda? My proponujemy tydzień z kawą przygotowaną przez kolegów z zespołu zaraz po powrocie do siedziby firmy 🙂

Którą propozycję wybierasz? Nie musi być tylko jedna! 🙂 Życzliwość to styl życia, nie tylko działanie od święta!

Komentarze

mood_bad
  • Brak komentarzy.
  • Dodaj komentarz